Návšteva v knižnici

Predškoláci na návšteve v knižnici

Návšteva v knižnici.

Mesiac Marec už tradične patrí knihám. V škôlkach sa o tom intenzívnejšie hovorí, deti sa hrajú na knižnicu, kreslia ilustrácie k rozprávkam, dramatizujú rozprávky a tvoria knihy a leporelá.

Nezabúdame ani na návštevu knižnice v našom meste, ktorú previedli budúci školáci dňa 17.3.2015 v dopoludňajších hodinách.

Tety, ktoré tam pracujú pripravili kvíz pod názvom „ Čo vieš o rozprávke?“

Deti pracovali v 5-tich družstvách. Otázky smerovali k poznaniu rozprávky podľa úryvku, zaraďovali postavy do rozprávok, mali pokračovať v texte rozprávky a hľadali chybu v danom texte. Každé družstvo malo  poskladať rozstrihaný obrázok ako puzzle a určiť rozprávku a na záver si vytvorili lepením leporelo, do ktorého lepili obrázky podľa dejovej súvislosti. Išlo o rozprávku Snehulienka a sedem trpazlikov.

Deti mali obrovskú radosť z toho ako poznajú rozprávky, akí sú šikovní a usilovní. Návšteva knižnice mala zábavný, ale aj náučný charakter.